fbpx
 

Институтот за комуникациски студии (ИКС) го објавува третион месечен извештај од следењето на медиумските содржини емитувани на Јавниот радиодифузен сервис и на комерцијалните телевизии со национална концесија во периодот од 06 февруари до 04 март 2016 година.

Поврзани линкови:   МКД    ENG    INFOGRAPHIC  MKD      INFOGRAPHIC  ENG

{pdf=http://respublica.edu.mk/modem/06-04-mart-2016/tv21-mkd-alb.pdf|100%|1130|google}

 tv211

 

  • Блогирај +

    Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.Повеќе

  • Насоки +

    Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил. Повеќе

  • Преземи +

    Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите. Повеќе

  • 1

Поединечни извештаи за следењето на медиумите (06 февруари - 04 март 2016)

mtv1

mtv2

sitel

telma

tv21

alsatm1

24vesti

alfa

kanal5

Проект:       Имплементирано од:          Поддржано од:  
modem 


 
              logo netherlands embassy kocka