Бјорн Ихлер, млад лидер на Екстремно заедно во Фондацијата Кофи Анан и ко-основач на Институтот „Калифа Ихлер“, е експерт за меѓународна борба против екстремизмот, технолог и активист.

Фатима Заман, млад лидер на Екстремно заедно во Фондацијата Кофи Анан, ја предводи мобилната акција за борба против насилниот екстремизам во училиштата и универзитетите во Обединетото Кралство.

Зошто западните земји мора да ги прифатат екстремистите - повратници

Бјорн Илер (Bjørn Ihler) и Фатима Заман (Fatima Zaman)

Враќањето на насилните екстремисти во западните земји не е нерешлив проблем. Но, таков проблем би настанал доколку ги занемаруваме нашите принципи.