Мартин Манасков е истражувач-практикант во Аналитика тинк тенк од Скопје, каде што е дел од програмата за безбедносни политики. Тој е студент на Високата школа за новинарство и за односи со јавноста. Неговото работно искуство вклучува истражувачка дејност во тинк тенк организации и новинарски ангажмани во македонските медиуми. Неговите полиња на интерес се безбедноста, дипломатијата, демократијата и медиумите.

Три работи кои треба да ги научиме од полициските службенички

Мартин Манасков

MartinManaskov nova blogerЖените полицајки се помалку корумпирани од мажите, главно не употребуваат прекумерна сила и ја зголемуваат довербата на ранливите категории граѓани во полицијата.