Нгер Вудс е декан на Школата за принципите на власта „Блаватник“ на Универзитетот во Оксфорд.

Опциите на Британија по Брегзит

Нгер Вудс (Ngaire Woods)

Ngaire Woods 200x250Под претпоставка дека Обединетото Кралство на крајот ќе ја напушти Европската унија, нејзината следна влада ќе треба да преговара за нови односи со остатокот од светот. Тоа значи дека ќе треба да се направат тешки избори, а еден од нив е дали Обединетото Кралство треба да ги усогласи своите регулативи во клучните економски сектори со оние на ЕУ или на САД.