fbpx
 

МТВ1 во периодот од 21 до 29 ноември 2016 емитуваше најмногу прилози за предизборната кампања, а од другите се издвојуваат редовните активности на државните функционери и организацијата на изборите. Покривањето на изборната кампања се вршеше исклучиво со известување за активностите на кандидатите и не се отвори ниту една тема. Притоа, МТВ1 објави информации за сите 11 партии и коалиции што поднесоа кандидатски листи за парламентарните избори.

ИЗВЕШТАЈ - МКД  ENG        ЗАКЛУЧОЦИ - МКД  ENG     ИНФОГРАФИК-1       

mktv1 new1

 

  • Блогирај +

    Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.Повеќе

  • Насоки +

    Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил. Повеќе

  • Преземи +

    Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите. Повеќе

  • 1

Поединечни извештаи за следењето на медиумите (21 - 29 ноември 2016)

mtv1

mtv2

sitel

telma

tv21

alsatm1

24vesti

alfa

kanal5

nova tv