fbpx
 

ТВ Телма во периодот од 21 до 29 ноември 2016 објави најмногу прилози за предизборните активности, потоа за редовната работа на институциите, за подготовката на изборите, за работата на СЈО итн. Телевизијата известуваше избалансирано и во однос на бројот на прилозите и во однос на аргументираниот критички однос кон политичките субјекти во сите актуелни настани. Прилозите во најголем број случаи беа без воочлив новинарски став, а во мал број прилози тие неутрално критички ја опсервираа активноста на политичките субјекти и институциите.

ИЗВЕШТАЈ - МКД  ENG        ЗАКЛУЧОЦИ - МКД  ENG     ИНФОГРАФИК-1     

telma1

 

 

  • Блогирај +

    Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.Повеќе

  • Насоки +

    Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил. Повеќе

  • Преземи +

    Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите. Повеќе

  • 1

Поединечни извештаи за следењето на медиумите (21 - 29 ноември 2016)

mtv1

mtv2

sitel

telma

tv21

alsatm1

24vesti

alfa

kanal5

nova tv