fbpx
 

ТВ21 во вестите на албански јазик објави најмногу прилози за предизборните активности на партиите, потоа за редовната работа на државните и локалните институции, за активностите за подготовка на изборите, за СЈО, за двојазичноста и федерализацијата, за редовните активности на министрите и замениците. Генерално, прилозите кои известуваат за сите дневно-политички настани и теми се без експлицитен новинарски став. И според бројноста на прилозите и според начинот на известување за улогата на претставници на власта и опозицијата во дневно политичките настани, оваа телевизија има избалансиран пристап. Релативна избалансираност и од квантитативен и од квалитативен апсект има и во известувањето за предизборните активности на политичките субјекти.

ИЗВЕШТАЈ - МКД  ENG          ЗАКЛУЧОЦИ - МКД  ENG     ИНФОГРАФИК-1     

tv211

 

 

  • Блогирај +

    Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.Повеќе

  • Насоки +

    Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил. Повеќе

  • Преземи +

    Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите. Повеќе

  • 1

Поединечни извештаи за следењето на медиумите (21 - 29 ноември 2016)

mtv1

mtv2

sitel

telma

tv21

alsatm1

24vesti

alfa

kanal5

nova tv