fbpx
 

ТВ 24 Вести во периодот од 21 до 29 ноември 2016 објави најмногу прилози посветени на покривање на предизборната кампања, а од другите се издвојуваат работата на институциите, редовните активности на државните функционери и работата на Специјалното јавно обвинителство. Медиумот ја покриваше изборната кампања избалансирано, и во квантитативна и во квалитативна смисла, со пренесување на активностите на учесниците во изборниот процес, но и со осврт на нејзиниот тек, реторика, споредба на програмите, и особено на двојазичноста што се наметна како тема во овој период на кампањата.

ИЗВЕШТАЈ - МКД  ENG          ЗАКЛУЧОЦИ - МКД  ENG     ИНФОГРАФИК-1

24 vesti1

 

  • Блогирај +

    Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.Повеќе

  • Насоки +

    Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил. Повеќе

  • Преземи +

    Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите. Повеќе

  • 1

Поединечни извештаи за следењето на медиумите (21 - 29 ноември 2016)

mtv1

mtv2

sitel

telma

tv21

alsatm1

24vesti

alfa

kanal5

nova tv