fbpx
 

ТВ Канал 5 во периодот од 21 до 29 ноември 2016 објави најмногу прилози што се однесуваа на покривање на предизборната кампања, а од другите се издвојуваат единствено прилозите поврзани со „двојазичноста“ и „федерализацијата“ која се наметна како посебна тема во овој период на кампањата и за редовни активности на државните функционери. Во прилозите за изборната кампања имаше квантитативен баланс, но во дел од нив се изразуваше позитивен однос кон ВМРО-ДПМНЕ. Двојазичноста беше најчестата тема во која беше покажан негативен однос кон СДСМ.

ИЗВЕШТАЈ - МКД  ENG          ЗАКЛУЧОЦИ - МКД  ENG     ИНФОГРАФИК-1

kanal51

 

 

  • Блогирај +

    Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.Повеќе

  • Насоки +

    Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил. Повеќе

  • Преземи +

    Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите. Повеќе

  • 1

Поединечни извештаи за следењето на медиумите (21 - 29 ноември 2016)

mtv1

mtv2

sitel

telma

tv21

alsatm1

24vesti

alfa

kanal5

nova tv