fbpx
 

Институтот за комуникациски студии (ИКС) го објавува третиот месечен извештај од следењето на медиумските содржини емитувани на Јавниот радиодифузен сервис и на комерцијалните телевизии со национална концесија во периодот од 06 февруари 2016 до 04 март 2016 година.

Поврзани линкови:   МКД    ENG    INFOGRAPHIC  MKD      INFOGRAPHIC  ENG

{pdf=http://respublica.edu.mk/modem/06-04-mart-2016/Third-Monthly-report-MODEM_opt.pdf|100%|1130|google}

06 04 mart FM front fb

 

 • За МОДЕМ +

  Мониторинг на медиумски содржини и изработка на анализи во предизборниот и изборниот процес. Повеќе

 • Методологија +

  Секоја актуелно-информативна програма или ТВ емисија се кодира во поглед на нејзините квалитативни и квантитативни карактеристики. Повеќе

 • Набљудувани медиуми +

  Се мониторираат девет национални телевизии кои емитуваат програма на македонски и албански јазик. Повеќе

 • Донатори и партнери +

 • 1
 • Блогирај +

  Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.Повеќе

 • Насоки +

  Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил. Повеќе

 • Преземи +

  Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите. Повеќе

 • 1

Поединечни извештаи за следењето на медиумите (06 февруари - 04 март 2016)

mtv1

mtv2

sitel

telma

tv21

alsatm1

24vesti

alfa

kanal5

Проект:       Имплементирано од:          Поддржано од:  
modem 


 
              logo netherlands embassy kocka