fbpx
 

„Посадете дрво!“ е пораката на Ранко Петровиќ од радио „Буба Мара“ во видео влогот на РесПублика. Разочаран од неефикасните мерки и еко акции и статусот на најзагаден град во Европа, тој предлага да се формира еден широк еколошки народен фронт составен од граѓанскиот сектор, луѓе од централната и локалната власт кои ќе донесат закони со кои би се забранила изградба на високи згради, би се забранила сеча на дрва и греење на дрва.

  • Блогирај +

    Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.Повеќе

  • Насоки +

    Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил. Повеќе

  • Преземи +

    Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите. Повеќе

  • 1

 

 

 

 

Следете не