fbpx
 

Радио водителот Виктор Петров - Викса вели дека треба да се создадат похумани услови за кучињата миленици кога се во затворен јавен простор. Му пречи што со неговиот пес не може да влезе во трговски центар. Предлага да се постави минимална инфраструктура каде би се оставале милениците, кога веќе не е дозволено да се внесуваат во продавници и сл.

Оваа содржина ја изработи Институтот за комуникациски студии

Viksa-Vospitanite-pesovi-da-se-pustaat-vo-trgovskite-centri
  • Блогирај +

    Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.Повеќе

  • Насоки +

    Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил. Повеќе

  • Преземи +

    Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите. Повеќе

  • 1

 

 

 

 

Следете не