fbpx
 

liljana pecova ilieskaЛилјана Пецова-Илиеска е магистер по филолошки науки, основач на ИМПЕТУС – Центар за интернет, развој и добро управување, како и еден од основачите на Форумот за управување на интернет во Македонија. Претходно десетгодишно работно искуство во Министерството за внатрешни работи, по што следи 4 годишна советодавна позиција во Дирекцијата за заштита на личните податоци, каде беше дел и од експертската работна група на Меѓуресорското тело за заштита на човекови права на РМ. Дел е од заедницата за заштита на приватноста со посебен интерес кон секторот „безбедност и следење“ и „приватноста во медиумите“.

  • Блогирај +

    Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.Повеќе

  • Насоки +

    Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил. Повеќе

  • Преземи +

    Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите. Повеќе

  • 1

Следете не