Амар Мециновиќ е активен студент при катедрата на Политички науки на Правниот факултет „Јустинијан Први“ - Скопје. Зборува македонски и српско-хрватски како мајчини јазици, додека англискиот го зборува на академско ниво, згора на тоа има разговорно познавање од рускиот јазик, како и почетно знаење во турскиот и италијанскиот јазик. Победник е на ораторската вечер „Иво Пухан“ во организација на матичниот факултет во 2017 г.

Зошто толку лошо се справуваме со кризни ситуации?

Амар Мециновиќ

Amar Mecinovic 200x250Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

2055 Кликови