Каан Бајракошан е студент на магистерските студии по политички науки на Универзитетот во Варшава во Полска. Завршил додипломски студии по новинарство на Универзитетот Еге во Турција. Тој исто така студирал на Универзитетот Вилнус во Литванија во оваа област како дел од програмата за размена на студенти. Тој има новинарско искуство во локалните медиуми за време на неговите студии во Измир, Турција.

Додека вирусот во Турција се шири, турската лира тоне

Каан Бајракошан

Kaan Bayirakosan 200x250Како најголемата криза од 21 век влијаеше врз политиката и економијата на Турција.