fbpx
 

Катарина Тадиќ има осумгодишно искуство работејќи во граѓанскиот сектор во Србија и регионот. Дипломирала на Факултетот за политички науки, а потоа соработувала со канцеларијата на фондацијата Фридрих Еберт во Белград. Три години беше ангажирана како истражувач во Центарот за европски политики за реформа на јавната администрација и јавните политики. Благодарение на Чивнинг (Chevening) стипендијата од Владата на Обединетото Кралство, таа ги заврши магистерските студии по истражување на јавни политики на Универзитетот во Бристол. Моментално работи како програмски менаџер во Европскиот фонд за Балканот во Белград. Може да ја следите на @katarinatadic_

Кој сонува за европскиот сон во Србија?

Катарина Тадиќ

Katarina Tadic 200x250Србија ги отвори преговорите во 2014 година. Но, дури и денес се чини дека е подалеку од ЕУ отколку што беше пред пет години.

Повеќе
  1276 Кликови
  0 Коментари

 • Блогирај +

  Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.

  Повеќе

 • Насоки +

  Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил.

  Повеќе

 • Преземи +

  Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите.

  Повеќе

 • 1

Следете нè