fbpx
 
Милица Чубриловиќ е креативен продуцент и правен истражувач во Фондацијата SHARE во Белград. Таа најчесто работи на креирање на различни визуелни содржини за каналите за комуникација на SHARE и бара нови начини преку кои може да ја пренесе важноста на влијанието на технологијата врз општеството. Кога не се занимава со уметнички креативни процеси, таа ги истражува правните аспекти на приватноста и безбедноста на информациите. 

Како се уништува нашата приватност

Милица Чубриловиќ

svetomir skarik 200x250

Дваесет и првиот век воведе повеќе можности за прибирање лични податоци, кои можеме да ги наречеме и нафта на денешното време, а со тоа и разни начини за прекршување на приватноста на физичките лица. Во денешно време, просечниот граѓанин кој користи интернет е предмет на постојано следење на неговите активности.

Повеќе
  694 Кликови
  0 Коментари

 • Блогирај +

  Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.

  Повеќе

 • Насоки +

  Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил.

  Повеќе

 • Преземи +

  Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите.

  Повеќе

 • 1

Следете нè