Никола Донев е студент по право на Правниот факултет „Јустинијан Први“ - Скопје. Тој е Програмски асистент во Центарот за миграција и право на бегалци при Правниот факултет „Јустинијан Први“ и Претседател на Комитетот за наука при Универзитетското студентско собрание на Св. Кирил и Методиј “- Скопје.

Радован Спиридонов е студент по меѓународни односи и филозофија на УКИМ. Ангажиран во Центарот за истражување и креирање политики, тој исто така предава дебата во МОФ, соработувал со ОБСЕ, и е стипендист на фондацијата Конрад Аденауер. Работи на проекти од областа на документарната фотографија. Негови главни полиња на интерес се политичката филозофија, светската политика, историјата и футорологијата.

Можна ли е достоинствена дигитална интимност?

Никола Донев, Радован Спиридонов

Donev SpiridonovПотребно е како нација да научиме како правилно да ја уважуваме интимноста, и како правично да ги казниме злосторниците кои ги загрозуваат жените.