Николина Леднички е дипломиран комуниколог. За време на студиите, таа волонтирала во неколку студентски здруженија, за што добила две награди од раководителот на хрватските студии. Таа се здобила со искуство во канцеларијата на Европскиот парламент во Хрватска, агенции за односи со јавност и маркетинг како М + Интернешнл, Лабораторија за комуникации и Медиуми и во медиуми како Poslovni dnevnik и Večernji list. Денес таа работи во Гласот на претприемачи (Glasu poduzetnika), најголемата и најбројната асоцијација која ги обединува претприемачите во Хрватска како асистент за маркетинг и ПР. Таа работи и на својот блог за комуникации.

Спасот на хрватската економија не е во ЕУ, туку во радикалните реформи на целиот систем

Николина Леднички

Jona Koprencka 200x250

Време е за коренити промени на економскиот систем во Хрватска.