Д-р Сали Браутон Мицова е асистент професор по политичка комуникација на Универзитетот на Источна Англија (UEA) во Норвич, Велика Британија. На Институтот за комуникациски студии таа предава предмети во областа на медиумите и комуникациите. Повеќе од три години го има раководено академскиот блог за медиумска политика на Лондонската школа за економија и политички науки (LSE) каде и предавала на програмата за постдипломските студии за медиуми и комуникации, а работи и како консултант на теми за медиумски и комуникациски политики Таа е автор на бројни публикации во академски списанија и поглавја во книги, како и на повеќе документи за јавни политики и експертски резимеа. Редовно е поканувана како говорник на меѓународни експертски конференции.

There are no blog posts currently available