Балканот далеку од колективен имунитет против КОВИД 19

Во БиХ група граѓани поднесе кривична пријава против властите. Бараат одговорност за доцнењето на вакцините и големиот број смртни исходи од вирусот. И покрај масовното вакцинирање, со 15 % имунизирани, Србија е далеку од колективен имунитет. За да се успори ширењето на корона вирусот треба да е вакцинирано 70 до 80 отсто од населението. Претпоставките се дека секој трет човек во С. Македонија имал контакт со корона вирусот. Во видео поткастот на #ResPublicaMK зборуваме за перспективите и динамиката на процесот на вакцинација во регионот.

ТВ верзија

Оваа содржина ја изработи Институтот за комуникациски студии

Избори во Бугарија: влогот е голем а иднината неиз...
Во Србија ќе има вакцини за фрлање, буквално

Коментари

Моментално нема коментари. Биди прв со својот коменат!
Анонимен
Петок, 30 Јули 2021