fbpx

Дома ќе свети до Нова Година, прашање е дали ќе има мрак во погоните

Енергетските власти во Северна Македонија тврдат дека кризата со енергенси не можеше да се предвиди и оти изборниот процес во земјата ја одложи можноста навремено да се интервенира. Експертите во видео поткастот на Рес публика препорачуваат државата да набави енергенси за следните 150 дена додека се бара долгорочно решение како ќе се функционира во услови на светска енергетска криза.

 

ТВ верзија

 

Оваа содржина ја изработи Институтот за комуникациски студии

Во очекување на волшебното стапче за излез од панд...
Се разгорува битката за гласови во албанскиот поли...
 

Коментари

Моментално нема коментари. Биди прв со својот коменат!
Анонимен
Сабота, 04 Декември 2021

prikazni od regionot

 

 • Блогирај +

  Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.

  Повеќе

 • Насоки +

  Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил.

  Повеќе

 • Преземи +

  Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите.

  Повеќе

 • 1

 

 

 

Следете нè