fbpx
 

Човекот и нанесе огромна штета на животната средина, вели охридскиот еколог, Дејан Пановски, а тоа стана особено евидентно во овој период кога ја живееме пандемијата од Ковид - 19. Tој смета дека е време за промена и конкретни решенија со што ќе грижиме заедно за целата природа.

Оваа содржина ја изработи Институтот за комуникациски студии

 • Блогирај +

  Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.

  Повеќе

 • Насоки +

  Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил.

  Повеќе

 • Преземи +

  Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите.

  Повеќе

 • 1

 

 

 

 

 

 

Следете нè