fbpx
 

Да се биде авторка и мајка во период на пандемија е предизвик бидејќи „тврдината“ на обврски расте, а секоја жена исправена пред неа, со сите свои вештини се раслојува во обид да ја совлада, вели поетесата Ана Голејшка Џикова. Но, на секоја жена и треба соба за себе која за сега е полна со други луѓе, наместо со самите нас.

Оваа содржина ја изработи Институтот за комуникациски студии.

 • Блогирај +

  Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.

  Повеќе

 • Насоки +

  Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил.

  Повеќе

 • Преземи +

  Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите.

  Повеќе

 • 1

Следете нè