fbpx
 

„Светот уште еднаш покажа како може да изгледа ако се надминат несогласувањата, војните, па дури и пандемијата, еднакво како во визијата на Пјер Кубертен, основачот на современите олимписки игри кој е современик со Гоце Делчев и неговата визија“, вели спортскиот новинар Зоран Михајлов, кој по 15 поминати олимпијади во кариерата, со особена радост го коментира среброто на Георгиевски во теквондо.  

Оваа содржина ја изработи Институтот за комуникациски студии

 • Блогирај +

  Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.

  Повеќе

 • Насоки +

  Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил.

  Повеќе

 • Преземи +

  Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите.

  Повеќе

 • 1

Следете нè