fbpx
 

„Дојде време да направиме комора која ќе се обиде да го регулира музичкиот пазар во земјава“, вели Трајко Симоновски – Таци, басист и претседател на Здружението „Музика сега“. Според него пандемијата сериозно ги загрози музичарите, па системскиот пристап кон предизвиците ќе биде од корист и за професионалците, но и за развој на музиката.

Оваа содржина ја изработи Институтот за комуникациски студии

 • Блогирај +

  Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.

  Повеќе

 • Насоки +

  Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил.

  Повеќе

 • Преземи +

  Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите.

  Повеќе

 • 1

Следете нè