Никола Донев е студент по право на Правниот факултет „Јустинијан Први“ - Скопје. Тој е Програмски асистент во Центарот за миграција и право на бегалци при Правниот факултет „Јустинијан Први“ и Претседател на Комитетот за наука при Универзитетското студентско собрание на Св. Кирил и Методиј “- Скопје.

Радован Спиридонов е студент по меѓународни односи и филозофија на УКИМ. Ангажиран во Центарот за истражување и креирање политики, тој исто така предава дебата во МОФ, соработувал со ОБСЕ, и е стипендист на фондацијата Конрад Аденауер. Работи на проекти од областа на документарната фотографија. Негови главни полиња на интерес се политичката филозофија, светската политика, историјата и футорологијата.

A është i mundur intimiteti dinjitoz digjital?

Nikola Donev, Radovan Spiridonov

Donev SpiridonovNe si komb duhet të mësojmë se si ta respektojmë siç duhet intimitetin dhe si t'i ndëshkojmë me drejtësi kriminelët që rrezikojnë gratë.

Më shumë
  392 Klikime
  0 Komente

• Blogo +

Bashkohuni me ekipin e bashkëpunëtorëve dhe sugjeroni një temë ose dërgoni një tekst, me foton tuaj dhe një biografi të shkurtër në info@iks.edu.mk.

• Udhëzime +

Tekstet duhet të përmbajnë ndërmjet 900 dhe 1300 fjalë dhe duhet të shkruhen në paragrafë të shkurtër, në një stil të kuptueshëm dhe joformal.

• Shkarko +

Ne dëshirojmë të nxitim një debat të shëndetshëm në lidhje me interesin publik dhe për këtë arsye t'i inkurajojmë lexuesit të lënë komente të arsyeshme dhe konstruktive në të gjitha blogјet tona, përfshirë edhe kritika të forta.

Na ndiq