fbpx

Минимална плата

Максимален труд за минимална плата: Контроверзите и неуставноста на новите законски измени

Димитар Апасиев

21.11.17

доц. д-р Димитар Апасиев Измените во законот за минимална плата е трул компромис меѓу социјал-демократите и бизнис-лобито во Владата. Во измените,...