fbpx
 

Танцот треба да се воведе во образовниот систем. Со часовите по танц децата подобро ќе се запознаат себеси, а самодовербата ќе им биде многу поголема, препорачува Искра Шукарова, кореографка и професорка на Катедрата за балетска педагогија на Факултетот за музичка уметност во Скопје.

Оваа содржина ја изработи Институтот за комуникациски студии

  • Блогирај +

    Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.Повеќе

  • Насоки +

    Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил. Повеќе

  • Преземи +

    Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите. Повеќе

  • 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Следете не