fbpx
 

Вакцина против Ковид-19 на деца, нужна одлука или непотребен ризик

Ќе се извлече ли светот од пандемијата ако ги боцнеме децата? Македонија ги набави првите дози наменети за најмалите, родителите збунети, докторите со поделени ставови. Новиот сој Омикрон доминира во светот, дали ризикуваме повеќе ако ги имунизираме или ако не ги имунизираме? Дали ќе ги следиме препораките на СЗО или ќе се водиме според нашето досегашно искуство? Во најновиот поткаст на Рес публика на оваа тема разговараме со микробиологот Никола Пановски, педијатарката Аспазија Софијанова и педијатарот Ангелчо Андоновски.

 

ТВ верзија

 

Оваа содржина ја изработи Институтот за комуникациски студии

Новата редовна влада на Бугарија: Крај на една авт...
Три причини за задолжителна вакцинација против КОВ...
 

Коментари

Моментално нема коментари. Биди прв со својот коменат!
Анонимен
Петок, 21 Јануари 2022

prikazni od regionot

 

 • Блогирај +

  Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.

  Повеќе

 • Насоки +

  Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил.

  Повеќе

 • Преземи +

  Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите.

  Повеќе

 • 1

Следете нè