• Референдумското прашање е спротивно на европските стандарди утврдени од Венецијанската комисија

    Референдумското прашање е спротивно на европските стандарди утврдени од Венецијанската комисија

    доц. д-р Димитар Апасиев Повеќе
  • Пред секоја болница по еден тенк

    Пред секоја болница по еден тенк

    д-р Здравко Савевски Повеќе
  • Четири мита во Илинденскиот говор на Иванов и во кампањата за бојкот на референдумот

    Четири мита во Илинденскиот говор на Иванов и во кампањата за бојкот на референдумот

    Кристијан Фидановски Повеќе
  • 1
  • 2
  • 3
  • Блог
  • Подкаст
  • Алатки

Одговорноста треба да е фундаментот врз основа на кој ќе биде поставен процесот на внатрешни реформи.

проф. д-р Силвана Мојсовска

Секоја година умираат повеќе од 5,6 милиони жени и новороденчиња, иако смртните случаи скоро во целост може да се избегнат.

Кетрин Семрау (Katherine Semrau) и Атул Гаванде (Atul Gawande)

Како мала земја со мало население и економија ние не смееме да дозволиме да останеме сами.

проф. д-р Никола Поповски
Зошто токму сега ЕУ ги решава споровите на Балканот?
ResPublica видео подкаст: Дали вториот пензиски столб ги „јаде“ парите на пензионерите?
ResPublica видео подкаст: Забраната за сулфурна киселина и цијаниди спас за најплодното валандовско поле?
What is a Blog?
How to Start a Blog - The Beginner's Guide to Successful Blogging
How to Write and Create Great Blog Content

Блогови

  • Македонија
  • Project Syndicate
Како да се спасуваат жени и новороденчиња при породување
Кетрин Семрау (Katherine Semrau) и Атул Гаванде (Atul Gawande)
Децата заложници на Трамп
Елизабет Дру (Elizabeth Drew)
Костас Георгиадес (Costas Georgiades) и Лука Букен (Luca Bücken)
 

Please enter the email address for your account. A verification code will be sent to you. Once you have received the verification code, you will be able to choose a new password for your account.

  • Блогирај +

    Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.Повеќе

  • Насоки +

    Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил. Повеќе

  • Преземи +

    Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите. Повеќе

  • 1