fbpx
 

Најголем проблем во нашето општество кој е извор на сите други проблеми е сиромаштијата, а еден посебен аспект на невработеноста и на сиромаштијата се всушност бројките кои се однесуваат на жените, коментира актерката Кристина Леловац во влогот на ResPublica.

Zenite se poseben aspekt na siromastijata
  • Блогирај +

    Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.Повеќе

  • Насоки +

    Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил. Повеќе

  • Преземи +

    Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите. Повеќе

  • 1

 

 

 

 

Следете не