fbpx
 

Годинешниот добитник на Европската награда за литература, Петар Андоновски вели дека пандемиите и природните непогоди низ историјата биле премрежја кои ја буделе солидарноста и креативноста. Но, во влогот на РесПублика тој ја споделува разочараноста од луѓето; оваа пандемија ќе ја памети како период во кој се извади најгнасното и најлошото.

Оваа содржина ја изработи Институтот за комуникациски студии

 • Блогирај +

  Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.

  Повеќе

 • Насоки +

  Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил.

  Повеќе

 • Преземи +

  Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите.

  Повеќе

 • 1

 

 

 

 

 

 

Следете нè