Извештај од следењето на медиумските содржини (12 март – 8 април 2016)

МОДЕМ извештаи

09.04.16

Институтот за комуникациски студии (ИКС) го објавува четвртиот месечен извештај од следењето на медиумските содржини емитувани на Јавниот радиодифузен сервис и на комерцијалните телевизии со национална концесија во период од 12 март до 8 април  2016 година.

ИНФОГРАФИК - МКД  АНГ

ИЗВЕШТАЈ - МКД    АНГ

ЗАКЛУЧОЦИ - МКД

МТВ 1 - Извештај од следењето на медиумските содржини (12 март - 8 април 2016)

ИЗВЕШТАЈ - МКД

МТВ 2 - Извештај од следењето на медиумските содржини (12 март - 8 април 2016)

ИЗВЕШТАЈ - МКД

СИТЕЛ - Извештај од следењето на медиумските содржини (12 март - 8 април 2016)

ИЗВЕШТАЈ - МКД

ТЕЛМА - Извештај од следењето на медиумските содржини (12 март - 8 април 2016)

ИЗВЕШТАЈ - МКД

21 ТВ - Извештај од следењето на медиумските содржини (12 март - 8 април 2016)

ИЗВЕШТАЈ - МКД

АЛСАТ-М - Извештај од следењето на медиумските содржини (12 март - 8 април 2016)

ИЗВЕШТАЈ - МКД

24 ВЕСТИ - Извештај од следењето на медиумските содржини (12 март - 8 април 2016)

ИЗВЕШТАЈ - МКД

АЛФА ТВ - Извештај од следењето на медиумските содржини (12 март - 8 април 2016)

ИЗВЕШТАЈ - МКД

КАНАЛ 5 - Извештај од следењето на медиумските содржини (12 март - 8 април 2016)

ИЗВЕШТАЈ - МКД

ТВ НОВА - Извештај од следењето на медиумските содржини (12 март - 8 април 2016)

Институтот за комуникациски студии (ИКС) го објавува четвртиот месечен извештај од следењето на медиумските содржини емитувани на Јавниот радиодифузен сервис и на комерцијалните телевизии со национална концесија во период од 12 март до 8 април  2016 година.