• Економски придобивки и предизвици од членство во НАТО

  Економски придобивки и предизвици од членство во НАТО

  м-р Ивана Велковска Повеќе
 • Оковите од долгови се враќаат

  Оковите од долгови се враќаат

  Мајкл Хајзе (Michael Heise) Повеќе
 • Печалбарите доаѓаат

  Печалбарите доаѓаат

  Зоран Гега Маџовски Повеќе
 • 1
 • 2
 • 3
 • Блог
 • Подкаст
 • Алатки

Собраниската Одлука за референдумот дозволува неприфатливо мешање во внатрешните работи на државата.

доц. д-р Димитар Апасиев

Настрана од прашањето околу името, зачленувањето во НАТО ќе има реперкусии по нашиот животен стандард.

д-р Здравко Савевски

Илинденскиот говор на Иванов привлече поголемо внимание од говорот на Заев. Но тој што зборува погласно, не секогаш кажува повеќе.

Кристијан Фидановски
Зошто токму сега ЕУ ги решава споровите на Балканот?
ResPublica видео подкаст: Дали вториот пензиски столб ги „јаде“ парите на пензионерите?
ResPublica видео подкаст: Забраната за сулфурна киселина и цијаниди спас за најплодното валандовско поле?
What is a Blog?
How to Start a Blog - The Beginner's Guide to Successful Blogging
How to Write and Create Great Blog Content

Блогови

 • Македонија
 • Project Syndicate
Оковите од долгови се враќаат
Мајкл Хајзе (Michael Heise)
Како да се спасуваат жени и новороденчиња при породување
Кетрин Семрау (Katherine Semrau) и Атул Гаванде (Atul Gawande)
Елизабет Дру (Elizabeth Drew)
Костас Георгиадес (Costas Georgiades) и Лука Букен (Luca Bücken)
 
 • Блогирај +

  Приклучете се кон тимот соработници и предложете тема или испратeте текст, со Ваша фотографија и куса биографија на info@iks.edu.mk.Повеќе

 • Насоки +

  Текстовите треба да имаат помеѓу 900 и 1300 зборови и да бидат напишани во куси пасуси, во разбирлив и неформален стил. Повеќе

 • Преземи +

  Содржината на блогот е слободна за споделување и читателите можат да оставаат разумни и конструктивни коментари на блоговите. Повеќе

 • 1